Hela
Members-
הודעות
570 -
הצטרפות
-
ביקור לאחרון
סוג תוכן
פרופילים
פורומים
לוח שנה
כל דבר שפורסם על-ידי Hela
-
לא משנה הבנתי איפה הטעות הטיפשית שלי :oops:
-
טוב אני אגיד מה עשיתי ... http://www.codecogs.com/gif.latex?E%5E2-c%5E2p%5E2=E%5E2-c%5E2p%5E2 משמאל זה בעצם בשביל החלקיקים שהיו בהתחלה ומימין זה מרכז המסה של שני החלקיקים שיהיו במנוחה .. מה שנשאר מהנוסחה זה: http://www.codecogs.com/gif.latex?E%5E2-c%5E2p%5E2=E%5E2 אני מציבה p=3mv*kavoa lorenz והאנרגיה משמאל זאת mc^2 והאנרגיה של המסה 3m אני מוצאת דרך הנוסחה : E^2-c^2p^2=m^2c^4 ומחברת ביניהם . והE משמאל זאת האנרגיה שהיא 5mc^2 אני מציבה הכול ומקבלת בסופו של דבר kavoah lorenz^2*v^2=5.25c^2 עכשיו אני יודעת שהנוסחה של קבוע לונרץ היא sqrt(1-v^2/c^2) אני מקבלת http://www.codecogs.com/gif.latex?%5Cgamma%20%5E2-%5Cgamma%20%5E4=5.25 שפשוט אין לדבר הזה פרתון ממשי.מה אני עושה?? תודה רבה
-
-
אני לא מבינה איך הדונור נכנס לאקטספטור אני לא רואה את זה בתוצרים מה שקורה שם ... מישהו בבקשה עזרה........
-
הנושא של זה הוא טרנספומציית מהירויות ויחסות פרטית ?? כי השאלה הזאת הייתה בטרנספורמציית לורנץ והמשוואה הזאת לא נמאצת שם...?
-
-
תודה אבל למה בג' אני צריכה לכפול ב 1 חלקי גמא בנוסחאות כתוב שאני צריכה לכפול בגמא ... :(
-
-
אני לא מבינה איך אני פותרת את השאלות האלה ובשאלה השנייה אני לא יכולה להציב בנוסחאות של היחסות כי אני לא יודעת אם המהירות הנתונה היא ביחס למה ואני משתגעת מזה :( אני רוצה לבכות מזה ... עזרה בבקשה תודה
-
אז המומנט של המסה הנקודתית הוא r= L( sina_x -cosa_y F=-mg_Y rXF= -sina*mg _z עכשיו איך אני מחשבת את המומנט עבור המוט?? תודה
-
מישהו בבקשה
-
יש לי את אותה שאלה אבל יוצא לי לא נכון :( עשיתי כך: קודם כול מצאתי את סכום המומנטים של המסה והמוט : למרכז המסה לא יהיה מומנט כי R=0 ולכן לגוף הקשיח לא יהיה מומנט ביחס למרכז המסה שלו. עכשיו בקשר למסה הקטנה יהיה לה מומנט קודם כול נמצא את הR שלה : http://www.codecogs.com/gif.latex?%5Cvec%7Br%7D=%5Cfrac%7BL%7D%7B2%7D(-cos%5Ctheta%20%5Chat%7By%7D+sin%5Ctheta%20%5Chat%7Bx%7D) http://www.codecogs.com/gif.latex?F=-mg%5Chat%7By%7D http://www.codecogs.com/gif.latex?%5Csum%20N=%5Cvec%7Br%7D%5Ctimes%20%5Cvec%7BF%7D http://www.codecogs.com/gif.latex?=%20-%5Cfrac%7BL%7D%7B2%7Dmgsin%5Ctheta%20%5Chat%7Bz%7D מצאתי את הI : עבור המוט לפי משפט שטיינר: http://www.codecogs.com/gif.latex?I=I_%7Bcm%7D+MR%5E2=%200.125ML%5E2+M(L/2)%5E2=0.375עבור המסה הקטנה: http://www.codecogs.com/gif.latex?I=0.25mL%5E2=0.025 I כולל זה : 0.4 עכשיו אני מציבה בנוסחה : סכום המומנטים שווה ל I כפול אלפא:http://www.codecogs.com/gif.latex?-%5Cfrac%7BL%7D%7B2%7Dmg%20sin%5Ctheta%20=0.4%5Cddot%7B%5Ctheta%20%7D אני מקבלת : http://www.codecogs.com/gif.latex?%5Cddot%7B%5Ctheta%20%7D+1.25mg%5Ctheta%20=0http://www.codecogs.com/gif.latex?w=%5Csqrt%7B1.25mg%5Ctheta%20%7D ואז אני מציבה בנוסחה : T=2pi/w אני מקבלת בסופו של דבר : 5.61987אבל זה לא יוצא נכון תודה רבה
-
יש לי שאלה גם קצת טרוויאלית אבל מצאתי שהתאוצה כאן שלילית אבל למה?? מה זה בעצם אומר ? זה אומר שהתאוצה שלי היא בכיוון מנוגד לכיוון התנועה למרות שהתאוצה אמורה להיות בכוון תנועת F לא?
-
אני לא מבינה מה אני צריכה לעשות כאן , אני קראתי פתרונות של האתר הישן אבל אני עדיין לא מבינה .. תודה רבה
-
תודה רבה אני רוצה להראות צעד אחרי צעד מה שעשית כאן על כי זה הניסיון האחרון שלי ... 0.5Iw^2+0.5mVcm^2=mgh 0.25R^2w^2+0.5w^2R^2=mgh 0.75R^2w^2=gh w= 70.2728 Vcm= wR= 6.3245 0.5gt^2=H=1 t= 0.4472 X=V0t= 0.4472*6.3245 = 2.82 תודה רבה ומשהו קטן אם הבנתי נכון .. אני משתמשת במשפט שטיינר רק אם הגוף שלי מסתובב בציר שאני בחרתי שהוא לא מרכז המסה והם הוא מסתובב סביב מרכז המסה אני לא משתמשת במשפט שטיינר אני צודקת ?
-
יש לי עוד שאלה .. אני עשיתי כך : http://www.codecogs.com/gif.latex?0.5Iw%5E2=mgh הצבתי I=mR^2 אני מקבלת מכאן את W ואז אני כופלת אותה ב R ומקבלת את V ומכאן אני כופלת את V ב t שאני מוצאת אותו ע"י 0.5gt^2=H אבל זה לא יוצא נכוון ( והסתכלתי על הדרך שאתה ניסחת בשאלה שמישהו שאל לפניי ) תודה רבה
-
בשאלה 2 קיבלתי שהתשובה היא 5 אבל הוא לא מקבל את זה .. הצבתי כאן את הנתוניםhttp://www.codecogs.com/gif.latex?%202*10*0.45*0.5=%202*0.45%5E2*a/0.45 a=5 אבל זה לא נכון ..
-
יצא לי בשאלה הראשונה 0.14814 וזה לא נכון :\
-
תודה רבה .. בשאלה הראשונה התעלמת ב VCM ו RCM בשימור התנע הזוויתי בגלל שהם באותו כיוון ?? ושאלה שנייה היא מאיפה באה הזווית 135 ? ובשאלה השנייה למה לא השתמשת במשפט שטיינר?
-
אני לא כולכך מבינה מה אני צריכה לעשות בשאלות האלה ...( היו שאלות דומות בפורום הישן אבל לא הצלחתי להבין ) מישהו בבקשה עזרה .. :( תודה רבה...
-
איך אתה יודע כאן שהVcm שלנו כאן יהיה אופקי למרות שהוא פשוט יכול להיות משופע עם זווית לא ?
-
לי יצאה התשובה 0.08816 כלומר tg(10)/2 .. אז יש לי טעות חישוב? r בתאוצה הזוויתית היא קוטר המעגל?
-
אבל אני עושה את אותו האינטגרל גם על Acruise אם כך לא ? ב Acruise ביקשו את שטח הפנים אז אני צריכה לעשות אינטגרל ds כלומר אותו דבר כמו שעשיתי לפני עם האינטגרל רק שכאן גבולות האינטגרציה של r הם מ 0 עד שורש 6 .. ואותו דבר גם לעשות לAlake?
-
תודה רבה ומה ההבדל בין Acruise לבין Alake??? הרי בשניהם אני צריכה לחשב את שטח הפנים של האגם לא????
